Warsztaty

My School of English proponuje warsztaty literackie, teatralne, kulinarne, ogrodnicze i plastyczne.
Warsztaty literackie “Let’s read!”

to cykliczne spotkania, mające na celu przybliżenie polskim dzieciom literatury anglosaskiej w oryginalnym brzmieniu, czyli po angielsku. Biblioteczka My School of English rozrasta się w oczach, ku uciesze pani Gosi, zapalonej czytelniczki, oraz uczniów, którzy, jak się okazuje, bardzo lubią słuchać bajek, zgadywać, co będzie dalej, pomagać w czytaniu, jak również uczestniczyć w projektach plastycznych opartych na przeczytanej książce. Wybrane pozycje to perełki literatury dziecięcej autorstwa Julii Donaldson, Erica Carlie, Roalda Dalha, A.A. Milne i wielu innych poczytnych pisarzy. Warsztaty odbywają się w siedzibie szkoły, jak również na zaproszenie w przeróżnych miejscach użyteczności publicznej, takich jak biblioteki, szkoły, przedszkola, kawiarnie.

Warsztaty ogrodnicze “Let’s get dirty!”

to autorski projekt My School of English. Na zajęciach dzieci poznają tajniki sztuki ogrodowej rodem z Anglii. Jest to kolejny sposób na wykorzystanie języka angielskiego w zaskakującym dla dzieci kontekście. Poprzez kreatywną zabawę, mali ogrodnicy dowiadują się, jak istotnym elementem w życiu każdego Brytyjczyka jest jego przydomowy ogródek. Równie ważnym aspektem naszego projektu jest bezpośredni kontakt z naturą poprzez dosłowne ubrudzenie sobie rączek, co przecież dzieci lubią najbardziej.

Warsztaty kulinarne “Let’s eat!”

cieszą się największym zainteresowaniem wśród uczniów My School of English zgodnie chyba z zasadą “przez żołądek do serca”. Na spotkaniach poznajemy przysmaki kuchni krajów anglosaskich, uczymy się przygotowywania potraw wg konkretnych przepisów, powtarzamy słownictwo związane z jedzeniem. Prawdziwa frajda zaczyna się w momencie, gdy od teorii przechodzimy do praktyki. Nic tak nie utwierdza w przekonaniu, że opłaciło się poświęcić co nieco uwagi, zaangażować w proces twórczy i przezwyciężyć pomniejsze przeszkody (te brytyjskie jednostki miar potrafią czasami zniechęcić), jak satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej potrawy. Efekt finalny- miodzio!

Warsztaty plastyczne „Let’s draw!”

czyli profesjonalne, absolutnie magiczne lekcje rysunku po angielsku. Uczestnicy zajęć zapoznają się z historią malarstwa na świecie, wypróbowują coraz to nowe techniki rysunku, korzystając z przeróżnych materiałów. W pełnym skupieniu doskonalą swoje umiejętności, tym samym rozwijając pasje. O tym, jak bardzo zajęcia te lubiane są przez naszych uczniów, świadczą wypieki na ich twarzach po wyjściu z sali.